Avukat Abdülhamit AKYAPI-0541 451 2939

              Ceza Avukatı

 

Hukuk sistemi içerisinde suç sayılan fiillerin ve bunlara uygulanacak cezaların temelini oluşturan hukuk dalına Ceza Hukuku diyoruz. Dar anlamda Ceza Hukuku sadece suçları ve bunlara uygulanacak yaptırımları ele alırken, geniş anlamda Ceza Hukuku bu unsurların yanında ceza muhakemesini ve infazını da kapsamına alır. 

 

Ceza hukuku kişilerin özgürlük alanını birebir ilgilendirdiğinden ayrı bir önemi haizdir. Yoğun ve titiz çalışma gerektirir. Uzmanlık ve kararlılık ister. Aynı zamanda empati, akılcı çözümler, kanun bilgisi ve zamanlama çok önemlidir. Bunun yanı sıra sürekli değişen kanunların ve yüksek mahkeme kararlarının da takibi, incelenmesi ve doğru yorumlanması gerekir. Ceza dosyaları ağırlıkta olan avukatlara halk arasında ağır ceza avukatı denilmektedir. Bu kullanım sadece halk arasında yaygındır, avukatlık çeşitli dallara ayrılmamıştır. Baro'ya bağlı her avukat hem hukuk davası hem de ceza davası bakabilmektedir.  

 

Hukuk sistemimizde Ağır Ceza başlığı altında yer alan suçlar 5235 sayılı teşkilat kanununun 12.maddesinde “kanunların ayrıca görevli kıldığı hâller saklı kalmak üzere, ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren” suçlar olarak tanımlanmıştır. Bu suçlarla ilgili uyuşmazlıkların çözümünde ağır ceza avukatlarımız sorularınıza ve danışmanlık hizmeti ihtiyaçlarınıza cevap vermek için  her daim hazır bulunmaktadır.

#İstanbulavukat, #cezaavukatı, #istanbul ceza avukatı, #ağır ceza avukatı, #istanbul avukat, #bakırköy  ceza avukatı, #kartal ceza avukatı, #ağır ceza avukatları istanbul, #en iyi ceza avukatları istanbul, #ceza mahkemesi avukatı

                                                           İSTANBUL CEZA AVUKATI - İFADE ve SORGUDA YASAK USULLER 

İfade alma; şüphelinin kolluk görevlileri veya Cumhuriyet savcısı tarafından soruşturma konusu suçla ilgili olarak dinlenmesini, sorgu ise şüpheli veya sanığın hâkim veya mahkeme tarafından soruşturma veya kovuşturma konusu suçla ilgili olarak dinlenmesini ifade etmektedir.   Devamını Oku   

Cevizli Mahallesi, Seyitgazi Sokak, Özcan Apt.

No:8/12, Kartal/İstanbul